ADANA BELDETAŞ BELDE SAĞLIK SAN. VE TİC. A.Ş.

Hakkımızda

Ünvan : Beldetaş Belde Sağlık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
Ticaret Sicil No : Adana/ 23898
Tescilli Adres : Reşatbey Mah. 5 Ocak Cad. Arat Apt.Kat:1 D:2 No:9 Seyhan /ADANA

Şirketimiz Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından temel gıda ve ihtiyaç maddelerinin daha ucuz ve kaliteli birşekildehalka intikalini sağlamak, belediye hizmetlerinin en iyi ve verimli bir şekilde yürütülmesi için 14.03.1991 tarihinde tescil edilerek Beldetaş BeldeSağlık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi adı altında kurulmuştur. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin %99.81, Adana ASKİ Genel Müdürlüğünün %0.07, Yeni AdanaİmarA.Ş’nin %0.04, Altın Koza A.Ş.’nin %0.01, ve Adana Ulaşım A.Ş.’nin %0,06 hisse yapısına sahip şirketimiz beş ortakla faaliyetini sürdürmektedir.

Belediye İktisadi Teşebbüsü olan şirketimiz kuruluşundan itibaren Adana Büyükşehir Belediyesi Basımevi ünitesinde, başta ortaklarımız olmak üzereçevremizdeki kurum ve kuruluşların her türlü basılı evrak ihtiyaçlarını ucuz ve seri bir şekilde yapmıştır. Adana halkının ihtiyaçlarını ucuz bir şekilde karşılamak amacıyla bünyesinde market işletmiştir.

Şirketimiz kaliteli, hijyenik, sağlıklı şişe su üretmek için, uluslararası standartlarda enson teknolojiye sahip makineler alarak, özellikle Orta Doğu ülkelerine ihracat yapmak amacıyla Çatalan İçme Suyu Şişeleme Dolum ve Paketleme Tesisi (ÇATALANSU)kurmak için 30.06.2008 yılında başlattığı inşaatı 2009 yılında tamamlamıştır.

Şirketimiz ayrıca ana sözleşmedeki konu ve amaçlarınıgenişleterek mali ve ticari her türlü taahhüt işleri yapmaktadır.

Şirketimiz kamu şirketi olması sebebi ile ve kuruluş amacına göre, AdanaBüyükşehir Belediyesi, ASKİ Genel Müdürlüğü ve diğer kamu kurum ve kuruşlarının açmış olduğu ihalelere katılarak bu kurumların hizmetlerini yerine getirirken ticari karı ikinci planda tutarak gerek kamu yararına gerekse sosyal sorumluluk ilkesine göre hareket ekmektedir.
Adres Bilgileri
Harita
Copyright 2017, Tüm haklar BELDETAŞ - Belde Sağlık San. ve Tic. A.Ş. aittir.